• Darbo valandos: 08:00 – 20:00
  • info@mintiesklinika.lt

Vieno danties atkūrimas

Netekti vieno danties galima dėl klastingo ėduonies, susidūrus su dantų gydymo komplikacijomis ar patyrus traumą, kurios metu sužaloto danties paprasčiausiai nebeįmanoma pataisyti. Net ir vieno danties netekimas sukelia diskomfortą ir neleidžia pasitikėti savimi – ypač tuomet, jei trūkstamas dantis pastebimas šypsantis.

Praradote vos vieną dantį? Jį vis tiek derėtų atkurti! Net jeigu netekote krūminio danties, jį taip pat svarbu sugrąžinti, nes ilgainiui gretimi dantys pamažu slenka į atsiradusį tarpą, todėl galima netekti ir jų. Patikimas šios problemos sprendimas – danties atkūrimas, pasitelkiant implantą. Sėkmingą gydymą užtikrina 3 pagrindiniai žingsniai:

Diagnostika. Konsultacijos metu apžiūrima burnos ertmės būklė, aptariami paciento lūkesčiai bei galimybės. Taip pat padaroma rentgeno nuotrauka, leidžianti tiksliai suplanuoti gydymo etapus;

Operacija. Trūkstamo danties vietoje įsriegiamas implantas. Implantacija atliekama ganėtinai greitai – vieno implanto sriegimas užtrunka 20 – 30 minučių. Procedūra atliekama su vietine nejautra, todėl yra visiškai neskausminga.

Jeigu pacientas vis dar turi dantį, tačiau šis dantis dėl traumos ar gydymo komplikacijų yra nekokybiškas ir jį būtina šalinti, galima pritaikyti vienmomentę implantaciją. Tai – procedūra, kai danties implantas sriegiamas iš karto po danties rovimo. Vos vieno vizito metu atliekamos dvi procedūros – atraumatinis danties šalinimas ir implanto sriegimas pašalinto danties vietoje. Kai kuriais atvejais galima iš karto uždėti laikino danties karūnėlę. Ši procedūra ypač tinka tiems, kurie dėl savo darbinės veiklos ar socialinio gyvenimo ypatumų negali sau leisti kurį laiką būti su tarpu tarp dantų.

Naujo danties pritvirtinimas. Prigijus implantui, ant jo tvirtinamas nuolatinio danties vainikėlis. Gijimo trukmė priklauso nuo pasirinktos gydymo metodikos ir individualios paciento situacijos. Estetinis vainikėlio vaizdas, funkcionalumas bei ilgaamžiškumas priklauso nuo pasirinktos medžiagos bei asmeninės burnos higienos.