• Darbo valandos: 08:00 – 20:00
  • info@mintiesklinika.lt
Kaip elgtis po dantų atkūrimo implantais
Jan

Kaip elgtis po dantų atkūrimo implantais

 Pirmos kelios valandos po procedūros: 

KRAUJAVIMAS 

Jūsų burnos ertmė gali nežymiai kraujuoti. Tai – visiškai normalu, tad neišsigąskite, jei jusite kraujo skonį, ar pastebėsite, kad seilės nusidažė rausva spalva. Jei kraujavimas nesiliauja ar stiprėja, susisiekite su gydytoju.

TINIMAS

 Jeigu Jums buvo atlikta sudėtingesnė dantų implantavimo operacija (pavyzdžiui, įsriegti daugiau negu 4 implantai, atliktas sinuso dugno kėlimas ar kaulo priauginimo procedūros), atsiranda patinimo rizika. Tinimą sumažinti  galite pasitelkdami ledo kompresus. Patinusią vietą šaldykite keletą valandų po 20 minučių, su nedidelėmis pertraukomis.

Pirmos kelios savaitės po procedūros: 

VAISTAI

Nedidelis skausmas ar diskomfortas – įprastas reiškinys,  tačiau gydytojas pasirūpins, kad Jums pavyktų to išvengti. Prireikus, bus paskirti antibiotikai, kuriuos reikės vartoti du  kartus per dieną, 6 – 14 dienų. Skausmui malšinti rinkitės  bet kuriuos įprastus vaistus nuo skausmo, išskyrus tuos,  kurie skystina kraują. Jei praėjus savaitei skausmas  nesiliauja ar stiprėja, kreipkitės į gydytoją.

SKALAVIMAS 

Skalauti negalima tik pirmąją dieną po operacijos. Toliau savaitę skalaukite burnos ertmę gydytojo paskirtu skalavimo tirpalu.

SIŪLĖS

Tirpstančių siūlių išimti nebūtina, tačiau kartais tai  atliekame po savaitės, nes siūlai gali kaupti apnašas  ar sukelti diskomfortą. 

GYVENIMO RITMAS

Bent savaitę venkite aktyvaus fizinio krūvio, pirčių, baseinų, didelio streso, nevartokite kraują skystinančių vaistų.

ŽALINGI ĮPROČIAI

 Jei rūkote – atsisakykite šio įpročio bent kelioms savaitėms,  nes rūkymas trikdo kraujotaką, padidina infekcijų riziką  ir gali tapti gijimo komplikacijų priežastimi.

Mityba: 

Kurį laiką rekomenduojame valgyti minkštą, lengvą, nekarštą  ir neaštrų maistą.

Keletą dienų po operacijos negerkite karštų gėrimų  ar alkoholio.

1 – 2 mėnesius venkite stipraus kramtymo ir itin kietų  maistro produktų, nes kramtymo metu kylantis  spaudimas gali pakenkti implantų prigijimui. 

Higiena:

Naujaisiais savo dantimis privalu rūpintis kur kas kruopščiau  ir atidžiau. Nepamirškite, kad tinkama higiena greitina gijimą  ir užkerta kelią burnos ertmės problemoms ateityje. 

Pirmas kelias dienas po operacijos dantis valykite labai švelniai, stengdamiesi nepažeisti operuotų vietų ir jautrios gleivinės. Kadangi toks švelnus valymas nesuteikia galimybės kruopščiai išvalyti burnos ertmę, gydytojas  paskirs specialų skalavimo skystį.

Siekiant išvengti galimų komplikacijų, griežtai laikykitės gydytojo nurodymų ir pastebėję nerimą keliančius simptomus, būtinai su mumis susisiekite!

Žirmūnų g. 48E-102, Vilnius +370 618 614 44. El. paštas: info@mintiesklinika.lt