• Darbo valandos: 08:00 – 20:00
  • info@mintiesklinika.lt

Terapinis dantų gydymas

Terapinis gydymas – tai odontologinės procedūros, apimančios ėduonies pažeistų dantų gydymą, nekokybiškų ar pasenusių plombų keitimą bei estetinį plombavimą. Laiku atliktas terapinis gydymas leidžia išsaugoti sveikus dantis ir atkurti tiek dantų funkciją, tiek estetiką.

Dažniausiai taikomos šios terapinio gydymo procedūros:

Ėduonies gydymas. Viena didžiausių burnos ertmės grėsmių – ant dantų paviršiaus besikaupiančios apnašos. Šios apnašos skatina ėduonies atsiradimą ir ardo dantų emalį. Esant dėl ėduonies atsiradusiems dantų pažeidimams, būtina kuo greičiau pritaikyti terapinį gydymą. Tai – greita ir paprasta procedūra, kurios metu pirmiausia pašalinamos ėduonies pažeistos danties struktūros, o tuomet dantys plombuojami patikimais kompozitais – helio plombomis.

Senų plombų keitimas. Plombos nėra amžinos. Bėgant metams, tarp danties ir plombos atsiranda mikrotarpai, todėl jas būtina pakeisti naujomis. Senų arba nekokybiškų plombų keitimas padeda užkirsti kelią pakartotiniam ėduonies atsiradimui.

Estetinis plombavimas. Tai – procedūra, atliekama norint pakeisti nuskilusių, nudilusių, netaisyklingos padėties ar spalvą pakeitusių dantų išvaizdą. Estetinį plombavimą dažniausiai renkasi tie, kurie yra nepatenkinti savo dantų išvaizda ir nori turėti gražesnę šypseną. Tačiau svarbu paminėti, kad tai – daugiau nei estetinė procedūra. Estetinis plombavimas taip pat leidžia atkurti prarastas dantų funkcijas, nuskilusius ir nudilusius paviršius bei tinkamą sąkandį. Estetiniam plombavimui naudojamos medžiagos yra sertifikuotos, patikimos ir patvarios.