• Darbo valandos: 08:00 – 20:00
  • info@mintiesklinika.lt

Dantų laminatės

Laminatės ir kiti mikroprotezai – reikšmingas odontologijos mokslo laimėjimas, leidžiantis itin kruopščiai ir estetiškai atkurti pažeistus dantų audinius, pakeisti netenkinančią dantų išvaizdą, atstatyti nudilusį sąkandį ar pakeisti senas, nepatikimas plombas. Mikroprotezų privalumai neapsiriboja vien tik estetiškumu ir universalumu. Kiti šio restauracijos metodo privalumai:

  • Prarastos danties struktūros atkuriamos beveik nešlifuojant natūralių danties audinių, tad tai – ypatingai dantis tausojantis metodas;
  • Mikroprotezavimo procesas iš procedūrą atliekančio gydytojo reikalauja nepaprasto kruopštumo. Gydymo metu pasitelkiami specialūs ultragarsiniai instrumentai, mikroskopiniai grąžteliai bei mikroskopas;
  • Kiekvienas mikroprotezas – unikalus ir preciziškai tikslus dantų technikų laboratorijoje sukuriamas gaminys;
  • Mikroprotezai gaminami iš ypatingai tvirtos keramikos, kuri puikiai sukimba su natūraliais danties audiniais. savo savybėmis ši medžiaga primena natūralų danties paviršių yra tvirta, ypatingai glotni ir nekinta bėgant metams.

 

Mikroprotezų rūšys:

Laminatės – idealus sprendimas tiems, kurie yra nepatenkinti estetinėje zonoje esančių dantų forma ar padėtimi. Laminatės – tai nepaprastai plonos (iki 0,3 – 0,5 mm) porcelianinės restauracijos, tvirtinamos ant minimaliai preparuoto dantų paviršiaus. Laminatės leidžia pakeisti nuosavų dantų spalvą, formą, pašalinti traumų pasekmes, dantų skilimus ar atnaujinti pasenusias restauracijas. Tai – patikima alternatyva dantų vainikėliams ir kur kas ilgaamžiškesnė priemonė, negu estetinis plombavimas. Laminatėmis galima sukurti neįtikėtinai natūraliai atrodančią ir prie Jūsų unikalių bruožų derančią šypseną.

Įklotai ir užklotai – tai mikroprotezai, skirti atstatyti šoniniams dantims. Toks restauracijos metodas leidžia atkurti nudilusius kramtomųjų dantų paviršius ir „pakelti“ sąkandį, arba pakeisti didelę trūkstamų danties audinių dalį. Pavyzdžiui, atliekant endodontinį gydymą, tenka pašalinti didelę dalį danties audinių. Tokius dantis rekomenduojama atkurti ne įprastomis plombomis, o kur kas tvirtesniais įklotais, leidžiančiais net iki 75 procentų padidinti danties tvirtumą ir išvengti danties lūžio. Tiek įklotais, tiek užklotais restauruoti dantys yra ne tik tvirti, bet ir savo išvaizda nė kiek nesiskiria nuo natūralių dantų – idealiai atkuriami kontaktiniai paviršiai, vagelės bei kauburėliai.