• Darbo valandos: 08:00 – 20:00
  • info@mintiesklinika.lt

Vaikų dantų gydymas

Minties odontologijos klinika – visai šeimai draugiška vieta, tad čia laukiame net ir pačių mažiausių pacientų. Mūsų klinikos specialistai žino, kaip padėti kiekvienam vaikui suformuoti tinkamus dantukų priežiūros įpročius ir paversti vizitą pas gydytoją odontologą visai nebaisia ir netgi smagia procedūra.

Pastebime, kad vis dar sklando mitas, jog kruopščiai rūpintis vaikų dantimis pradėti reikia tik tada, kai ima dygti nuolatiniai dantys. Tačiau iš tiesų burnos ertmės sveikata privalu rūpintis nuo pat pirmojo pieninio dantuko išdygimo. Sugedę pieniniai dantys gali kelti skausmą, trikdyti vaiko mitybą, miegą ar įprastinį gyvenimo ritmą bei skatinti burnos ertmės ligų atsiradimą. Be to, jeigu smarkiai sugedusius pieninius dantis tenka šalinti dar iki jų iškritimo, tai gali sąlygoti netinkamą nuolatinių dantų dygimą, tampantį ilgo ir sudėtingo ortodontinio gydymo priežastimi.

Minties odontologijos klinikoje mažųjų pacientų laukia:

  • Nuodugni apžiūra. Pirmojo vizito metu, vaikas turės susipažinti su savo gydytoju, jo kabinetu bei įranga. Kartu suskaičiuosime dantukus ir vaikas įsitikins, kad profilaktinė patikra – visai nebaisi procedūra.
  • Terapinis gydymas. Jeigu gydytojas odontologas ras dantukų gedimų, jie bus greitai ir neskausmingai pagydyti spalvotomis plombomis, o galimybė pasirinkti mėgstamiausios spalvos plombą taps smagia atrakcija.
  • Dengimas silantais. Nuolatinių krūminių dantų vagelių užpildymas specialia medžiaga – patikimas būdas apsaugoti dantis nuo ėduonies. Po šios procedūros ėduonies atsiradimo rizika sumažėja net 80 – 90 procentų.
  • Fluoravimas. Tai – dar viena profilaktinė priemonė, padedanti apsisaugoti nuo ėduonies. Ši procedūra atliekama naudojant fluoro gelį, putas arba laką.
  • Pieninių dantukų šalinimas. Jeigu tikroji dantukų fėja vėluoja, jos pareigas perimti gali mūsų klinikos gydytojas odontologas. Vaikas nė nepajus, kaip jis pašalins užsibuvusį pieninį dantuką.
  • Tolimesnio gydymo rekomendacijos. Apžiūros metu gydytojas odontologas visuomet pastebės gresiančias problemas ir prireikus nukreips pas kitos srities gydytoją, pavyzdžiui, ortodontą.
  • Edukacija. Tiek vaikus, tiek tėvelius supažindiname su dantukų priežiūros taisyklėmis, padedame pasirinkti tinkamas priemones ir atskleidžiame gudrybes, padedančias paversti dantų priežiūrą malonia atrakcija.

 

Svarbiausia, kad mažieji pacientai pas gydytoją odontologą apsilankytų ne tik ištikus dantuko skausmui, bet ir reguliariai, kas pusę metų. Tai padės užtikrinti, kadmažylis kaskart be baimės žygiuos pas savo gydytoją odontologą ir galės ilgai džiaugtis sveikais dantimis.