• Darbo valandos: 08:00 – 20:00
  • info@mintiesklinika.lt

Endodontija

Ilgai negydant ėduonies, danties audinius apėmusios bakterijos gali patekti į kanalus ir ten sukelti uždegimą. Tokiu atveju prireikia endodontinio gydymo, kurio metu kruopščiai pašalinamas uždegiminis židinys ir užkertamas kelias pavojingų mikroorganizmų plitimui į aplinkinius audinius. Negydant dantų šaknų kanaluose esančios infekcijos, gali laukti skaudžios pasekmės. Iš infekcijos židinio bakterijos gali išplisti į žandikaulio kaulą ir sukelti dar stipresnį uždegimą, kurį dažniausiai lydi skausmas ir tinimas. Ilgainiui, infekcija dantų šaknų kanaluose gali tapti grėsme bendrai sveikatai. Dantų šaknų kanalų gydymas – nuoseklus ir kruopščiai sustyguotas procesas, kuriam pakanka vos kelių vizitų. Pirmiausia, atliekamas chemomechaninis kanalų paruošimas, kurio metu išvalomi ir išplaunami infekuoti dantų šaknų kanalai. Iki kito vizito kanalai užpildomi specialiais medikamentais, o apsilankius pas gydytoją dar sykį, kanalai hermetiškai užplombuojami.

Dantų šaknų kanalų gydymas – ypatingo kruopštumo ir nepriekaištingo tikslumo reikalaujanti procedūra. Tačiau to neverta baimintis, nes:

  • Minties klinikos gydytojas endodontologas – ypatingai aukštos kompetencijos specialistas, kuriuo galite pasitikėti;
  • Gydymas atliekamas pasitelkiant patikimas, biosuderinamas ir regeneruojančiai veikiančias medžiagas;
  • Gydymui pasitelkiama moderni įranga bei instrumentai, leidžiantys pasiekti ilgalaikių rezultatų;
  • Gydymas atliekamas maksimaliai tausojant danties audinius.

Gydytojo endodonto darbas neįsivaizduojamas be mikroskopo, nes tai priemonė, leidžianti nuodugniai įvertinti esamą situaciją: likusius sveikus danties audinius ir tikslią vidinę danties anatomiją.

Endodontija neapsiriboja vien tik įprastiniu dantų šaknų kanalų gydymu. Kartais prireikia ir endodontinės chirurginių procedūrų:

Šaknies viršūnės rezekcija – procedūra, atliekama tuomet, kai nebeįmanoma pritaikyti įprastinio dantų šaknų kanalų gydymo. Taikant šį metodą, mikrochirurgiškai pašalinama danties šaknies viršūnė ir aplink ją esantys pažeisti audiniai. Tai gali tapti galimybe išsaugoti dantį.

Svetimkūnių pašalinimas – pasitelkiant mikroskopą, galima pašalinti danties šaknų kanalų sistemoje esančius svetimkūnius: instrumentų nuolaužas, kaiščius, vielas, įklotus ir kt.