Kaip elgtis po danties rovimo
Iš karto po procedūros, gydytojas pašalinto danties vietoje įdės tamponėlį. Jo paskirtis – sustabdyti kraujavimą. Tamponėlį laikykite 30 minučių, tačiau jei kraujavimas nesiliauja, pakeiskite jį nauju ir laikykite tol, kol nustos kraujuoti. Prieš išimdami tamponėlį, nusiplaukite rankas ir jokiu būdu jo nespjaukite, nes tai gali paskatinti kraujavimo atsinaujinimą.
Kurį laiką galite justi nedidelį skausmą. Tai – visiškai normalu. Jei skausmas trukdo atlikti kasdienius darbus ir dėl to jaučiate diskomfortą, nemaloniems pojūčiams numalšinti visiškai pakaks įprastų vaistų nuo skausmo. Svarbu paminėti, kad tokiu atveju derėtų vengti aspirino, nes šis vaistas skystina kraują ir gali sukelti nepageidaujamą kraujavimą.
Stenkitės nevalgyti 2 – 3 valandas po procedūros.
Po įprasto danties pašalinimo tinimo dažniausiai nebūna, tačiau jeigu Jums buvo atliktas sudėtingesnis rovimas ir tinimo visgi nepavyko išvengti, keletą valandų po procedūros dėkite ant skruosto šaltus kompresus.
Jei gydytojas paskyrė antibiotikų, vartokite juos pagal rekomendacijas.
Pirmąją dieną po procedūros būkite itin atsargūs valydamiesi dantis. Naudokite tik minkštą dantų šepetėlį, nevalykite traukimo vietos.
Venkite liesti pooperacinę vietą liežuviu ar pirštais, nes tai padidina infekcijų riziką.
Keletą dienų valgykite tik skystą arba minkštą maistą, kramtykite atsargiai, kita puse. Taip pat derėtų vengti itin šaltų arba karštų gėrimų, aštraus, sunkaus maisto.
Jeigu rūkote – keletą dienų susilaikykite nuo šio įpročio, taip pat nevartokite alkoholio, nes tai apsunkina gijimą, trikdo kraujotaką ir padidina infekcijos riziką.
Keletą dienų venkite aktyvaus sporto, neikite į pirtį, nesikaitinkite saulėje ir nesilankykite soliariume.
Neskalaukite burnos, negerkite per šiaudelį, stipriai nepūskite nosies, nes taip rizikuojate išskalauti krešulį. Krešulys apsaugo žaizdą nuo infekcijų.
Jeigu daugiau nei savaitę jaučiate stiprų skausmą ar kitus nerimą keliančius simptomus, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.